NOORDHORN: Sportgebouw, sloopterrein, hertenkamp en bloementuin….. Zomers allegaartje!

Zondag 20 juli 2014 – Blogtijdstip: Plm. 16.00 uur.
Eigenlijk is het (voor mij althans…) veel te warm, zeker hierboven waar de computer staat. Het komt mooi uit dat ik niet al te veel te melden heb. Ja, de opvallende rust om ons heen hier in Noordhorn… Er verblijven blijkbaar vele dorpelingen “elders”, waardoor kippen, konijn en kat enige tijd een andere ‘oppasvader’ hebben…. Dat houdt me in de benen:
IMG_1338 verkl
Het sportgebouw aan de Oosterweg, daar waar vroeger de “kwint’ van oude Pieter Bansema stond, en het huis van de familie Brilstra, krijgt een opknapbeurt. Donderdag jongstleden kort gesproken met Harm Eding, bouwopzichter bij Openbare Werken Zuidhorn (al zal die functie tegenwoordig wel anders heten, ook iets met ‘manager’??!). Harm ken ik al jaren lang. Hij kwam in 1980 in dienst van de gemeente Zuidhorn, we hadden regelmatig contact over de “staat van het schoolgebouw” die het voorwerp was van aanhoudende zorg (en waar natuurlijk “nooit geen geld” voor was….)
Op de foto het sportgebouw aan de Oosterweg waarvan de kleedkamers worden vernieuwd, evenals het dak van het gymgebouw. Alles wordt in ieder geval asbestvrij gemaakt, dat scheelt weer als het gebouw t.z.t. wordt afgebroken….
IMG_1364 verkl
Het gaat goed met de damherten in de hertenkamp achter de Noordwijkweg. Vier Bambi’s hier samen met de vier hinden. Ik kan me goed voorstellen dat de verzorgers Henk de Weerd, Bert Kamphuis, Hans de Boer en Willy Helmus hier plezier aan beleven…
IMG_1366 verkl
Een van de jonge hertjes in het vroege ochtendlicht (dat nog te verdragen is….)
IMG_1394 verkl
Later op de dag verblijven de jonkies graag onder de bomen, in de schaduw…..
IMG_1399 verkl
IMG_1402 verkl
De plek waar Mokkenburgweg 1 stond…. Een restant puin is er nog, en een deel van de fundering moet nog worden uitgegraven. Dan kan het terrein bij Openbare Werken worden gevoegd en heringericht….
IMG_4236 bew verkl
Ben wat aan het experimenteren met bloemenfotografie. Niet alles lukt, maar ik maak vorderingen……
IMG_4239 verkl
De bloemen van de brandnetel, niet scherp genoeg. Vereist werken met een statief, denk ik, en iets meer scherptediepte….
IMG_4241 verkl
Bloem van de buddleya met een niet al te opvallende vlinder……
IMG_9927 cropSE2 verkl
Soms is het leuk om op de computer met de bloemen te ‘spelen’……

©jan blaauw, 20 juli 2014 (Canon you can!)

Advertentie

Over janbee

Na toename vrije tijd verklaarbare groei van interesse voor geschiedenis. Met name betreft het dan het verleden van mijn woonplaats Noordhorn, een eigenzinnig dorp met een (voor mij nog te ontdekken) schat aan historie.
Dit bericht werd geplaatst in Noordhorn actueel en getagged met , , , . Maak dit favoriet permalink.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.