De aanleiding voor de ‘reanimatie’ van de Slag bij Noordhorn is en blijft de 125ste verjaardag van koren- en pelmolen “Fortuna”. Daar beginnen we mee in deze reeks foto’s die ik niet zelf maakte. Gé ging al vroeg op stap met de lutje Canon 1 die ze van mij heeft overgenomen. Openingsmuziek van de Slag-activiteiten, daarna beelden vanaf de rand van het strijdperk. De laatste zaterdag-kiekjes:
Muziek vanaf de omloop van de jarige “Fortuna” ter gelegenheid van de opening van het Slag-gebeuren…..
Vluchtende bevolking?
Voetvolk trekt ‘het dorp’ binnen…..
Het evenement werd bekroond met prachtig zomerweer, toch een zegen!
Als je er goed bij nadenkt (en dat moet je niet altijd doen…..) is dit toch wel een onwerkelijk beeld, met die rijen toeschouwers aan weerskanten en luidsprekers pontificaal beeldbepalend….
Kruitdampen als het geschut zich laat horen, en hoe! (Zondag waren er al heel wat meer oordopjes in gebruik dan zaterdag….)
Nee, een krijgskundige ben ik allerminst…. Wie wie is? Geen idee, maar ik neem aan dat ter plaatse vriend en vijand van elkaars bestaan op de hoogte waren….
©foto’s: gé blaauw-van dijk, 29 augustus 2015 (Canon Powershot A495)
Fotobewerking en tekst: jan blaauw
WORDT VERVOLGD met zondag-impressies!