
Beeld van de verzinking van de nieuwe buizen van Gasunie en Enexis. Deze komen dieper te liggen dan de nu functionerende. De groeiende scheepvaart, ook wat de diepgang van de boten aangaat, maakt een diepere ligging van de leidingen noodzakelijk. De verzinking van de nieuwe buizen vond plaats op 6 oktober 2013. Als alles goed was gegaan, waren de oude buizen al verwijderd en de nieuwe in gebruik genomen…. Eigenlijk zou de kanaalweg bij het parkeerterrein van Koopman Transport al weer opengaan op 15 november 2013…. Een lang stilzwijgen en het gestremd houden van de weg wakkerden de geruchten aan. In ieder geval is er sprake van beschadigingen aan de buitenkant van de buizen die nader onderzoek onvermijdelijk maken. Dat betekent dat het kanaal weer op een bepaald moment moet worden gesloten voor alle scheepvaart en dat kan alleen maar als daarvoor vroegtijdig een vergunning wordt aangevraagd.
Nu heeft ook de gemeente Zuidhorn het stilzwijgen doorbroken. Op de Zuidhorner gemeentepagina van “Westerkwartier” (26 maart 2014) stond de volgende informatie:

Vreemd blijft het dat de gemeente nu net doet, alsof er sprake is van een nieuwe sluitingsperiode, terwijl de weg nog geen dag weer open is geweest….

Werkzaamheden aan de noordkant van het kanaal op de plek waar in oktober 2013 de nieuwe buizen werden verzonken. Wanneer de geconstateerde beschadigingen aan de nieuwe buizen zijn ontstaan, en hoe dat is gebeurd, is niet met zekerheid te zeggen…. Eens zien wat er nu verder gaat gebeuren…. De kanaalweg blijft nog wel afgesloten tot de komende bouwvak, is de prognose.
©foto’s: jan blaauw, 6/10/2013 en 6/1/2014