Zie ook http://www.bloeiendonkruid.com
Langestraat Midden, van garage Pijpker naar molen “Fortuna”…
Langestraat Midden, van Palunoplein richting Tweewielerhuis De Vries… Links het nog steeds te koop staande Kostuummuseum “De Gouden Leeuw”. Rechts het appartementengebouw “Paluno”, de voormalige lagere school, tot 1956.
De Torenstraat van west naar oost, van Langestraat naar Oosterweg. Links het eerste meestershuis, later winkeltje, woonhuis, Paluno-onderdeel en daarna postagentschap. Nu al weer geruime tijd woonhuis.
De PostNL-brievenbus, de fraaie garage van Tedo Buist en op de achtergrond toren en NH-kerk.
Oosterweg, van sportgebouw richting kerk en pastorie, van noord naar zuid….
Idem, maar met het accent meer op de oostzijde van de straat. Links vooraan het vroegere huis van Jan Drenth, nu de familie Westra.
Oosterweg, van sportgebouw naar Nieuwstraat…. De naaldboom op de achtergrond wordt binnen afzienbare tijd gekapt….
Zelfde deel van de Oosterweg, maar ook hier meer te zien van de oostzijde. Vooraan, dicht op de straat, het kenmerkende witte huisje van vroeger de familie Jonkman, later Joh. Veenstra en zijn gezin. En nu? Ik weet heel vaak niet meer wie er in ons eigen dorp wonen…..
De monumentale paardenkastanje bij het speelveldje op de hoek van Oosterweg en Moeshorn.
Op weg naar de 200 jaar?!
Kijk, Tim komt uit de besneeuwde Moeshorn. Het gaat moeizaam, vindt hij. Nieuwe skelter, verjaardagscadeau!
Tim heeft de skelter voor zijn huis geparkeerd, maakt de slee eraan vast…
Laat Tim maar schuiven!
Terug bij onze achtertuin. Deze sneeuw is al weer weg, de volgende op komst….
©foto’s: jan blaauw, 7 januari 2017 (Canon Ixus 275)