Zie ook http://www.bloeiendonkruid.com
Zondag 4 september, toch nog een restant hemelwater nabij de kop van de Nieuwstraat….
Maandag 5 september:
Een karakteristieke rode PTT-bus aan de muur van het vroegere meestershuis, Torenstraat. Ik vind ze nog steeds mooier dan de oranje PostNL-bussen….
Vroeger mocht je deze rode bussen niet aan de buitenmuur bevestigen, begreep ik destijds van postkantoorbeheerder Zandberg (in Zuidhorn). Zou verwarring scheppen….
Een gekleurde hemel boven de schuur van Jan Tempel Kzn….
Dit is voor mij nog steeds een favoriet! ’s Morgens vroeg na het licht worden met een paar koeien op het nevelige grasland van Haas….
Drukte op de Industrieweg. Een volgepakte Koopmancombinatie vertrekt, een andere vrachtwagen met een prachtige machine komt de bocht om. Wordt ingezet bij de sloop van de voormalige BE-JO hal.
De sloop wordt geklaard door Jansma en Van Dijk, hier alvast vooroverleg. Eerst asbestverwijdering!
Het gaat om de hal op de voorgrond. De tweede hal ernaast blijft vooralsnog…
De werkdag begint hier ook in de Nieuwstraat, zo’n ‘grote jongen’ komt de weg verkennen…
De weg is al aardig opgedroogd in een dag tijd….
Er zijn rijplaten afgeleverd, worden aan de kant gelegd om toch nog enigszins behoorlijk te kunnen lopen…
Later op de middag, dreigende wolkenluchten aan de westkant van de N355…
Bij de vroegere BE-JO hal is alles letterlijk afgeschermd.
De Langestraat ter hoogte van garage Pijpker. Bereikbaar! Voor fietsers en wandelaars is de Langestraat ‘open’, na werktijd….
Een fikse klus!
Waar je ook bent, de molen is altijd een blikvanger!
En ook aan de andere kant van de Torenstraat valt nog iets te verhapstukken…. (Als het maar klaar is voor de rommelmarkt op Open Monumentendag, 10 september. (En dat was het!)
©foto’s: jan blaauw, 4 en 5 september 2016 (Canon Ixus)