maandag 9 mei 2016:
Foto vanaf de Handelsweg. Rechts Tuincentrum Frank Meester, links op de achtergrond koren- en pelmolen “Fortuna”.
De gerenoveerde voortuin van Lammert Kruizinga aan de Langestraat Zuid, na de voortdurende aanslagen tijdens het realiseren van de wegverlegging inclusief tunnel. Het begint er weer fleurig uit te zien!
De kroon van de machtige kastanje op de hoek van de Oosterweg en de Moeshorn. Het zonlicht piept tussen de prille bladeren door.
dinsdag 10 mei 2016:
Akelei in eigen achtertuin, met dank aan de groene vingers van Gé!
Fleur en geur door de seringen!
Deze sering doet sterk denken aan de grote heester die we destijds in Midwolda hadden in de woningbouw, op de hoek van het erf bij de achterdeur.
Prachtig getekende viooltjes!
Wit bloeiende smeerwortel…
Bezoek aan koren- en pelmolen “Fortuna” (zie komend nummer van “Noordhorn Nu”, juni 2016!) Hier keurig in een vitrinekast allerlei gereedschap voor houtbewerking. Door kenner Fré Bisschop (van boerderij Mokkenburg) geïnventariseerd en gecatalogiseerd.
Gevelsteen aan de entreekant van de molen ter herinnering aan het 100-jarig bestaan in 1990!
Kijk, hier is de bladerkroon al dichter, een dag na de vorige foto! En de kleur groen dieper, donkerder!
Illegaal gestort puin onder de monumentale kastanje.
Gelukkig een dag later verwijderd!
WORDT VERVOLGD!
©foto’s: jan blaauw, week 19/2016 (Canon EOS 60D en Canon Ixus 160)