Laat ik de fotoreeks van gistermorgen hier even afmaken. Kunnen de foto’s van ’s middags, met de soldaten, “verschanst in het Westerkwartier”, later op http://www.bloeiendonkruid.com!
Naast de opstelling van de oldtimers is het kampement van de re’enacters opgeslagen, de strijders van meer dan 400 jaar geleden, in de Slag bij Noordhorn, Verdugo versus Willem Lodewijk en Norrits + hun beroepssoldaten uit vele Europese landen. Nee, erg vechtlustig lijken ze niet, de bierdrinkers links, en de vrouwen bij het open vuur rechts.
Naspelen, zo getrouw mogelijk, een respectabele hobby!
Legerhond met oppas…..
Ja, kijk, als het toén ook zo is gegaan, dan is het geen wonder dat de troepen van Norrits en Willem Lodewijk in de pan werden gehakt door de buitenlanders van Verdugo…..
Bij de stroopwafels is deze dag wel klandizie waar te nemen…
Het project “Verschanst in het Westerkwartier” heeft een eigen informatiekraam, waar ook dorpsgenoot (en wethouder) Bert Nederveen even komt bijpraten….
Aha, een opvallende racefiets om de aandacht te trekken, een koekverkoopactie ter ondersteuning van de Noordhorner deelname aan de Wielermeerdaagse Noordenveld-Westerkwartier, eind juni, begin juli. Tiemen Menger verkoopt koek en suikerbrood voor het goede doel!
De Hervormde Gemeente Noordhorn is ook aanwezig en houdt iedereen een spiegel voor, een lachspiegel…
Wat is dat nou??! Een Grunneger Griet(je) met een Grunneger klomp. En toch past ie niet…..
Bij de Slag van Noordhorn in 1581 kwamen er vele soldaten uit den vreemde, vooral ook uit Duitsland. Geen wonder dat “de Hamburger” hier zo smaakvol wordt verorberd!
De Moederdagkraam van Tuincentrum Frank Meester, gewaardeerde aanwezigheid, een van de weinige plaatselijke ondernemers die het wisselvallige weer trotseerde!
De bewolkte lucht is inmiddels wat drukker bezet door diverse vliegers…
Zelfs een motor koos het luchtruim!
©foto’s: jan blaauw, 9 mei 2015 (Canon EOS 60D, zoomlens EFS 17-85)
Méér in de komende “Noordhorn Nu”, juni 2015!