Zondag 11 mei 2014 – Blogtijdstip: Plm.10.00 uur.
Voortzetting van de fotoreeks van de verregende zaterdag 10 mei jongstleden. Voor mij in zoverre plezierig dat ik me er duidelijker van bewust werd dat het Noordhorner leven uit méér dan tunnel- en bruggenbouw bestaat. Het zijn veel meer de kleine dingen die er toe doen, die het dorpsleven karakteriseren, maar ook karakter geven! “Aanpakken, we zien wel waar het schip strandt… En strandt ie, dan trekken we hem weer vlot!”
Vliegers, palingen, CD’s, ronde tuinen, Welfare, regendruppels…. En bezoekers, ze waren er ook!

Pien en vriendin Annabelle houden de marktadministratie keurig bij, ook bij de kraam van de Welfare!

Horloges, kettingen, ringen en ander glinsterend spul.. Daar horen eigenlijk zonnestralen bij voor de extra glans!

Gids Pieter wijst… Maar naar wie of naar wat???! Hij stuurt de vliegeraars toch niet het bos in?!

Pieter verwijst naar deze twee leden van de Dorpsbelangenorganisatie (Anyk en Kees), wegwijzers naar en op het Den-Besten-weiland! Prima plek om te vliegeren! (En sympathiek van de familie Den Besten dat ze hiervoor toestemming gaven!)

De vliegerclub op zijn bestemming, de aanhanger wordt afgekoppeld!

Jan Fokkinga volgt de opbouw van de Friese palingkraam. Vanmiddag gaat hij ook fotograferen!

De Hervormde Gemeente Noordhorn heeft ook een stand, hier in opbouw. Dominee Kreuk illustreert de dragende functie die hij bekleedt binnen de Gemeente, gesteund door zijn echtgenote!

Wat je niet al op de markt aantreft! HAARROOSJES!! (Ja, de pop op het kistje kan er wel een paar gebruiken…)

Een mixture ook van bekend en onbekend… Hier duidelijk een bekende: Griet de Boer en Welfare vormen een twee-eenheid!

Aha, hier is blijkbaar de mini-camping van Dorpsbelangen! De tent verrijst, langzaam maar zeker! Tentzending? Die maakten vroeger gebruik van veel grotere tenten… Als kind gingen we wel eens langs, voor de plaatjes….Wordt dit een rustplek, ter bezinning?!

Kijk eens, de kraam van Dikkie is zo goed als klaar! Prachtige bekers, maar, belangrijker, prachtige palingen!

Verderop, tussen de bloeiende planten en het fruit, de droge worstenparade! Voldoende mondvoorraad voor de liefhebbers!

Even naar binnen in de grote zaal van de Dörpsstee waar alles in gereedheid wordt gebracht voor een voorstelling van het circus PomPom!
Koffie? Ja, graag! En wie treffen we daar aan de bar????!!!!!
WORDT VERVOLGD!
©foto’s: jan blaauw, 10 mei 2014 (Canon EOS 60D, lens 17-85)