Gelukkig, ook een maand als november heeft prachtige dagen, zoals vandaag! Heerlijk, dat licht! (Al begon het vanmorgen eerst nogal grijs…) Zo-even een aanvullend bericht gekregen van de Provincie Groningen (Bert Liewes, bedankt!) over het aanstaande heiwerk op de plek waar de nieuwe, vaste hoge brug komt! Meteen maar doorgeven:
“Recentelijk ontving u, zoals u inmiddels van ons gewend bent, het weekoverzicht van de werkzaamheden.
Hierin ontbreekt de aankondiging van de heiwerkzaamheden aan de noordelijke pijler van de nieuwe vaste brug over het van Starkenborghkanaal te Noordhorn. Onze excuses daarvoor.
De werkzaamheden starten aanstaande donderdag 12 december en eindigen in de tweede week van januari.
Gedurende de kerstvakantie, 23 december tot en met 3 januari 2014, wordt niet geheid.
Met de direct aanwonenden wordt persoonlijk contact opgenomen door de medewerkers van GMB.
Na het afronden van de heiwerkzaamheden aan de noordkant van het kanaal wordt de heimachine over het water naar de zuidzijde gebracht. Daar worden vervolgens de damwanden voor de zuidelijke pijler aangebracht. Deze werkzaamheden duren ongeveer twee weken.
Begin februari starten de heiwerkzaamheden voor de landhoofden van de brug.
In geval van calamiteiten is GMB bereikbaar op telefoonnummer 06 – 53 58 71 59 (ook tijdens de kerstvakantie).”
Foto’s 10 december 2013:

Dinsdagsmorgens ga ik naar de warme bakker in het grootdorp en neem dan voor alle zekerheid de ‘lutje Canon’ mee! Onderweg valt er altijd iets te kieken, zoals hier in de tunnelkuip oost waar de werkers gezellig op een kluitje bij elkaar zijn gekropen. Op het laagste punt? Heeft de waterkelder verschillende niveaus?

Ingezoomd, dat Canonkleintje verbaast me iedere keer weer…. Wat scherpte en licht betreft, ach, de computer vult aan…. Zand, vlak maken, bekisting…

Later op de morgen even iets wegbrengen naar “Innovation Systems” aan de Handelsweg. Zag ik uit een ooghoek de asfaltploeg van Oosterhof Holman en een vrachtwagen van Zwama bij het verbindingspad met de Schippersstraat. Gauw naar het hek van het Tuincentrum dat overigens gesloten was…. (Het asfalt moest eerst afkoelen…)

De walsmachinist rijdt hier zijn route, de damp slaat nog af van het kersverse asfalt. Hier en daar wordt gecorrigeerd. Rechts de verkeersregelaar, want het snelverkeer moet even over één rijbaan….

Ook al kan ik er niet dichterbij komen, de lutje Canon doet zijn best! Gunstig licht inmiddels, waardoor de Zwama-auto in al zijn glorie, de zwarte lading in de asfaltmachine schuivend, kan worden vastgelegd! Een bekende Schippersstraatbewoner bekijkt het van nabij, is al net zo geboeid als ik….

Een overdosis oranje….

Mooi plaatje van de werkzame wals!

Het is een teamgebeuren en het vriendelijke weer van deze dinsdag beïnvloedt ieders stemming gunstig!

Op de terugweg (de oversteek naar de Schippersstraat was immers nog niet mogelijk…) nog even gekeken en gekiekt bij de tunnelwerkzaamheden. Hier de noordwestkant met bekistingsdeskundigen en vlechtwerkers! De Zwama-chauffeur van zo-even zet even doodgemoedereerd zijn auto stil op de afslag en komt snel even praten over de weblog! Waardering van beide kanten!!

De houtwerkers hebben even een adempauze… Nee, dat is geen vlaggenstok, dat verticale stuk hout, zal ook voor de bekisting nodig zijn. Op de achtergrond is de vloer van vlechtwerk in een vergevorderd stadium!

Aandacht voor de staaldraadvlechters, ware kunstenaars! Allemaal buitenlandse werkkrachten? Merkte ik ’s middags… Dacht dat ze Fries praatten, maar dan wel een onbekend Fries dialect… Spanjaarden? Polen? Irakezen?

In de bocht van de Langestraat, net voorbij de afslag naar de Oosterweg, heeft de chauffeur van Oosterhof Holman zijn vrachtwagen met oplegger geparkeerd. De asfaltmachine komt naderbij gekropen, maar blijft eerst op straatniveau. Daar kan ik niet op wachten….

Kijk, eigenaar Tuincentrum Frank Meester wil graag weten of het asfalt al voldoende is ‘gehard’…. “Dan kan het hek open…!”
Nee, het kan nog niet! Als je er vlakbij staat, voél je ook dat het nog niet kan, het is nog veel te warm en te zacht… Goed dat er een oranje waker bij staat!

De in opvallend oranje gestoken OH-werknemer houdt op een vriendelijke manier eventuele passanten tegen, “nog even wachten a.u.b.”

Het november(tegen)licht nodigt uit tot ‘experimenteren’ met de lutje Canon. Wat kan het cameraatje? Dit kan nog net, met de lage stand van de zon…. Rotonde met directe omgeving…

Naar huis, eten… Het Oosterhof Holman tweetal (vrachtwagen + asfalteermachine) staat nog te wachten. De machine moet waarschijnlijk ook eerst afkoelen….
Vervolg op http://www.bloeiendonkruid.com
©foto’s: jan blaauw, 10 december 2013 (Canon Powershot A495)