De elfde van de elfde… (Nee, dit wordt geen carnavalsbabbel…) Elf november is niet alleen de dag dat koren- en pelmolen ‘De Fortuin’ overstapt van gloeilampen op LED-verlichting (daarover later meer), maar traditioneel ook nog steeds de dag dat kinderen (al of niet onder begeleiding) met hun veelal zelfgemaakte lampions deurbellen zoeken, liedjes zingen, hun beloning in ontvangst nemen… In Noordhorn gaan vele van die met fraaie ‘lichtjes’ uitgeruste kinderen eerst naar de molen, voor de lampionnen- en/of liedjeskeuring. Een deskundige jury vervult ontspannen de administratieve plichten en stelt de kinderen op hun gemak, het is een féést(je)! Na het zingen en het ‘showen’ van de lampion mag ieder bij de welvoorziene tafel met presentjes een keus maken. ‘Best moeilijk’ valt er op sommige gezichten te lezen…. Molenwethouder Jan Oomkes heeft in deze kinderactiviteit minstens zoveel plezier als in het in gebruik stellen van de nieuwe wiekenlampen, vaders en moeders waken op de achtergrond over het welbevinden van hun kroost. Eigenlijk jammer dat het Sint-Maartengebeuren in de buitenwijken veel van zijn glans verliest. Tradities….. Toch maar zuinig op zijn! (En niet door de kinderen in de laadbak te hijsen en af te zetten in het Zuidhorner winkelcentrum…)

Op de begane grond van koren- en pelmolen De Fortuin wordt alles in gereedheid gebracht voor de lampionnenkeuring. Blikvanger is natuurlijk de grote tafel met presentjes!

Molenwethouder Jan Oomkes beproeft de deugdelijkheid van een geluidsslang onder goedkeurende blikken van o.a. molenaar Klaas Hekker

Soms moet er nog even worden gewacht bij de ingang, de fraaie lampion vindt het niet erg...

De jury heeft het er druk mee. Welke is nou echt de mooiste? En welk lied scoort het best?

Ook de jongste garde geeft acte de présence, Sint Maarten heeft toekomst....

Je zou er zenuwachtig van worden, blij dat ik niet in de jury zit...

Kijk, hoe vind je die van mij? Mooi, hè?! Jurylid Karin kijkt vertederd naar de presentatie

Duurt het nog lang? Wachten, geduld betrachten en dan..... tassen vullen!

Moeilijk, moeilijk.... Nemen we dit? Of.....
©foto’s: jan blaauw, 11 11 2009