Noordhorn: Een boom is een boom is geen bevestigingswand……

BOMEN!
Nee, ik heb geen mystieke band met bomen. Ik praat niet tegen ze, ik praat niet mèt ze, ik praat wel óver bomen. Bomen vormen nu eenmaal een belangrijk bestanddeel van onze leefwereld, geen lucht zonder bomen!
Nee, ik maak deze inleiding niet te zwaar, ik zal het kort houden….
Een enkel ergernisje….
Als je goed om je heen kijkt, zie je niet alleen dat alles gekleurd is, maar ook dat sommige mensen bomen misbruiken. Als het niet verder gaat dan gebruik maken van (vaak tijdelijk..), ach…. Een vogelnestkastje is aanvullend, verrijkend:

aanvullende voorziening voor nestelende vogels...

aanvullende voorziening voor nestelende vogels…

Als diezelfde boom echter als aanplakzuil wordt gebruikt, heb ik zo mijn bedenkingen. Soms worden er tijdelijk punaises ingedrukt of spijkers ingeslagen om “den volke kond te doen” van het verheugende feit dat een inwoner Abraham gaat zien, of Sara… Die aankondigingen worden gelukkig (meestal) na verloop van tijd weggehaald. Soms gaan mensen nog verder en beschouwen een boom (ook al staat die in de openbare ruimte) als bevestigingswand. Pijnlijk! Voor de betrokken boom in ieder geval…. Mensen kunnen hun creativiteit toch wel op een positievere manier gebruiken?

Huisnummer in de boom geschroefd, brievenbus eraan vast gespijkerd...... (Buiten het privé-terrein...)

Huisnummer in de boom geschroefd, brievenbus eraan vast gespijkerd…… (Buiten het privé-terrein…)

©foto’s: jan blaauw, 24 april 2013

Onbekend's avatar

About janbee

Na toename vrije tijd verklaarbare groei van interesse voor geschiedenis. Met name betreft het dan het verleden van mijn woonplaats Noordhorn, een eigenzinnig dorp met een (voor mij nog te ontdekken) schat aan historie.
Dit bericht werd geplaatst in Noordhorn actueel. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.