Noordhorn: Wandbord wasserij “De Meeuw” terug aan de Noorderweg…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Het inmiddels antieke wandbord van de Wasscherij “De Meeuw” is terug in het pand aan de Noorderweg waarin vroeger het bedrijfje van de familie De Jager was gevestigd. De wasserij had blijkbaar een afhaalpunt in Niezijl, daar trof Abel Cazemier dit bord aan in de periode dat hij in Niezijl woonde. Via zijn partner en oud-onderwijzeres Aartje Krijger kwam het bord weer in Noordhorn terecht, in de Buurtsuper van de familie Van Esch. Arjan stuurde met zijn i-phone de volgende foto naar Aartje Krijger, zij stuurde de prent door:

"De Meeuw" aan de wand in de winkelruimte van de Buurtsuper

“De Meeuw” aan de wand in de winkelruimte van de Buurtsuper

Meer over de wasscherij “De Meeuw” in de komende maanden, hier nog een foto van Hendrik de Jager en zijn vrouw op latere leeftijd. De nering was gestopt (mede door riskant financieel handelen van de schoonzoon….), De Jager en zijn vrouw verhuisden naar de helft van het oude pand, waar nu de familie Salomons woont:

Hendrik de Jager en zijn vrouw

Hendrik de Jager en zijn vrouw

Foto 1: Aartje Krijger
Foto 2: Arjan van Esch
Foto 3: foto-album Martje Rosema-van der Ploeg

Onbekend's avatar

About janbee

Na toename vrije tijd verklaarbare groei van interesse voor geschiedenis. Met name betreft het dan het verleden van mijn woonplaats Noordhorn, een eigenzinnig dorp met een (voor mij nog te ontdekken) schat aan historie.
Dit bericht werd geplaatst in Noordhorn (regio), Noordhorn actueel, Noordhorn Toén. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.