Ja, (waarschijnlijk) de laatste 2012-beelden, van vier dagen geleden….. Het nieuwe jaar 2013 wordt verbeid, verfrist de energie!

Dit is de meest recente tegenhanger van de 50 jaar oude foto op de achterkant van “Noordhorn Nu”…. De verschillen met Noordhorn Toén zijn hier opvallender!

Niet zo’n geslaagde foto, maar ik wil hem toch laten zien. We zijn achter de woonboerderij langs gelopen en gestopt bij het pand waarin Jikky tot en met 2011 haar winkel en atelier had. In de verte de nieuwbouw achter de oude Chr.MAVO, de plek van de familie Kok. Daar ‘ergens’ komt het toekomstige N355-tunnelverkeer weer bovengronds….

We zijn aan de Rijksstraatweg beland, bij het pand waar de familie Bakker jarenlang woonde. De woning staat al geruime tijd leeg, echter sinds maanden worden er energieke pogingen in het werk gesteld van deze plek iets moois te maken. Chapeau! Achter het huis is een noodwoning geplaatst en het terrein is met bewonderenswaardige inzet opgehoogd en vernieuwd!

Rechts is gelukkig weer meer zichtbaar van de Noordhorner Tocht, de vroegere natuurlijke grens tussen Noord- en Zuidhorn, sinds de jaren dertig verdrongen door het Van Starkenborghkanaal….
©foto’s: jan blaauw, 26-12-2012 (Canon Powershot A495)

