Noordhorners…Toen: Poserend echtpaar, opoe met kleindochter en…succesvolle patatbakker!


De unieke foto van het ouder echtpaar aan de rand van de akker, toegestuurd door Theo van Hoogen en afkomstig uit het album
van zijn grootmoeder Sijtske van Hoogen-Roeters, bracht spijtig genoeg weinig monden of pennen in beweging. Wel meldde mevr.Kranenborg-Postema zich, uit Winsum, een nicht van Theo van Hoogen, en dochter van Marie van Hoogen. Zij is er nagenoeg zeker van dat het echtpaar Roeters op de foto staat, “Klaas Roeters met zijn Aaf”! (Klaas Roeters heeft aan de Oosterweg gewoond, tegenover de school, waar nu Tjibbe en
Jannie Werksma al jarenlang hun ‘home’ hebben).


Frits Mesker (Schippersstraat) stuurde een foto van zijn overgrootmoeder Sijtske Misker-Eldersveld met op haar schoot kleindochter Sietske Misker. Sijtske Eldersveld had al een kind toen ze met Wiert Misker trouwde, dat kind werd echter niet oud. Samen kregen Wiert en Sijtske vijf zoons, van wie de een na laatste overleed bij de geboorte. Ze hebben waarschijnlijk in de Langestraat gewoond. Wiert Misker overleed in 1900,
zijn vrouw Sijtske verhuisde naar een diaconiewoning in de Nieuwstraat naast de familie Bok tegenover het winkeltje van vrouw Helder. (Een tante van Frits kwam vroeger lopend met haar ouders van Hoogkerk; zij kreeg van haar oma een halve cent om snoep te kopen…). Vragen van Frits Mesker: Weet iemand waar mijn overgrootvader Wiert Misker heeft gewerkt? (Hij was landarbeider, wellicht dienstknecht, niet in militaire dienst ‘wegens te kleine maat’). Sijtske Misker-Eldersveld overleed in 1930. Weet iemand nog iets van haar? Deze foto is van plm.1919. Kleindochter Sietske Misker overleed in maart 2008 (89 jaar oud).
Opvallend de kleding van overgrootmoeder Misker, vooral de hoofdtooi. Voorgeschreven kleding van een weduwe??

Wie herkent deze geroutineerd ogende patatbakker? Zo te zien wist ie wel meer waren aan de man te brengen, het water loopt je in de mond…. Niet in Noordhorn overigens, maar de man met muts was wel een (oud-)Noordhorner….

Reacties graag naar: JanBlaauw@hetnet.nl of in de brievenbus van de Verl.Oosterweg 33, 9804 RD Noordhorn. Tel.: 0594 503095

Eerder gepubliceerd in “Noordhorn Nu” december 2012, negende jaargang nummer 11 (maandelijks orgaan van de handelsvereniging “Fortuna” en de Vereniging Dorpsbelangen Noordhorn)

Onbekend's avatar

About janbee

Na toename vrije tijd verklaarbare groei van interesse voor geschiedenis. Met name betreft het dan het verleden van mijn woonplaats Noordhorn, een eigenzinnig dorp met een (voor mij nog te ontdekken) schat aan historie.
Dit bericht werd geplaatst in Noordhorn (regio), Noordhorn Toén. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.