Al aangekondigd, de beelden van de fotoslentertocht van zondag 21 oktober jl. Eerst even een compliment (waarschijnlijk voor de snel reagerende mensen van de gemeente Zuidhorn) vanwege het opruimen van de plastic zakken en losse kledingstukken bij het pad tussen de Nieuwstraat en de Verlengde Oosterweg. Gisteren per e-mail gemeld, vandaag afgehandeld! Klasse!
Zondag jongstleden onder grijze omstandigheden, de zon bleef helaas achter het wolkendek verscholen, toch even met de camera erop uit, samen met broer Hemmo. Enkele resultaten:

Een verkleurend kastanjeblad, seizoenschoonheid hangt soms vlak voor je neus. Aan het begin van het pad tussen de Verlengde Oosterweg en de Nieuwstraat.

Zo was de situatie zondagmiddag bij de sloot aan de oostkant van het verbindingspad. Gelukkig, de ‘klerentroep’ is opgeruimd, hulde voor degenen die dat vuile werk opknapten! (Hopelijk blijven de zakken met kleding de volgende keer gewoon bij de Humanabox staan…..

“Ons oudje” aan de Oosterweg, op de hoek met de Moeshorn, waar vroeger de Nutskleuterschool stond. Minstens 175 jaar oud, hopelijk nog jaren een indrukwekkend natuurlijk monument!

De genoemde Oosterweg, het gedeelte vanaf het sportgebouw, naar het zuiden. Karakteristiek deel, in alle jaargetijden!

De Torenstraat met links het huis van Henk Koets, waar vroeger families woonden als Van der Noord, Boomsma en Helmus. Op de achtergrond een deel van de Hervormde pastorie en de ingang naar “De Wegwijzer”.

Paddenstoelen aan de ten dode opgeschreven paardenkastanje dichtbij de toren van de NH-kerk. (Nee, de oorzaak ligt niet bij de paddenstoelen…)

Aan de voet van de stam nog meer paddenstoelen die blijkbaar al vast zijn begonnen aan hun opruimwerk. Seizoensarbeid?

Via de Langestraat en de Schipperstraat de N355 overgestoken, naar de Mokkenburgweg. Op de boom geschilderd, ‘ten dode opgeschreven’? Of betekenen de letters wat anders?

Mooie herfstkleuren, al lijkt de sloot aan de oostkant van de Mokkenburgweg al te volgegroeid met ongewenst groen. Of wordt deze sloot niet meer aan een schouw onderworpen voor de komst van de rotonde i.v.m. de wegverlegging?

Een historisch beeld? Nu nog actueel, maar het zal niet lang meer duren dat dit plaatje wordt voorzien van het bijschrift: “Zo was het, anno 2012….” Op de achtergrond huize Heemstra, ‘binnenkort’ wordt het gesloopt….

Langestraat-Zuid, aan de westkant: Prachtige herfsttinten bij huize Drijfhout (voorheen o.a. Fokkens)

Zo’n kerk uit de 13 eeuw is vanzelfsprekend op zich al van een ‘autonome schoonheid’. De herfstaccenten geven het geheel extra +++

Nog eens, maar nu vanaf de Oosterweg, het huis van Henk en Annegreet aan de Torenstraat. Inderdaad, een plaatje!

Slot van een kleurrijke wandeling, broer Hemmo (in beeld) en ik op weg naar het zondagmaal via de Oosterweg (noordeinde)
©foto’s: jan blaauw, 21 oktober 2012 (Canon EOS D400, 18-55 mm kitlens)