Vandaag eindelijk weer eens een echte zomerdag die naar meer smaakt (als het met de onweersbuien tenminste meevalt…) Als het te warm wordt, is er in huis verkoeling, ‘our home is our castle…!’ Gisteravond 90 minuten lang naar Spanje – Portugal gekeken, maar aangezien ik nog steeds de neiging heb te veel op te gaan in de Iberische strijd (met voorliefde voor het Spaanse voetbal en soms Portugese uitschieters, maar niet bestand tegen ‘schoppartijen’), zijn we toen maar een eindje gaan lopen in de frisse buitenlucht, heerlijk rustig. Vanavond Duitsland-Italië, eens kijken of ik dat op een gezonde manier kan uitzitten…
Ik heb nog wat foto’s van afgelopen dinsdag, 26 juni, wil ik toch nog even laten zien (Nee, hebben niets te maken met EK Voetbal…):

Eerst nog eens langs de paarden van Piet Bos, in het weiland grenzend aan de Industrieweg. Het grijze veulen roerloos op de grond…. Niks aan de hand, toch?

Prachtige paardbeelden vanaf de kontkant. De merrie doodgemoedereerd grazend, het ranke veulen aarzelend: Hier blijven of ‘de wereld in’?

Even afscheid nemen, het bruine veulen keurt me een blik waardig, de moeder laat zich dit gras niet nog eens voor de voeten wegmaaien….

Tweede bestemming deze dinsdag: de hertenkamp! Haan en hen scharrelen, afwisselend de omgeving in de gaten houdend (waar blijven de hapjes????) en iets eetbaars in het gras vindend.

Bewust van de tragedie die zich al heeft afgespeeld, ben ik op dit kiekmoment nog niet. Deze derde hinde moet nog werpen, de twee andere lopen elders zónder de jonkies, die zullen wel in de schuur zijn… (Maar dat het tweede jong dood was, hoorde ik later pas)

Terug naar huis, een blik geworpen op de pracht en praal in de eigen voortuin waar Gé de dienst uitmaakt (Achter trouwens ook….) Hier enkele teunisbloemen mét insect! Insecten zijn er gelukkig nog, al zijn er zorgwekkende geluiden t.a.v. de honingbijen. Soms wil ik het wel uitschreeuwen: “Mensen, ga toch verantwoord met je leefwereld om, de voedselketens zijn uitermate belangrijk en daar horen de insecten onmisbaar bij!!!
©foto’s: jan blaauw, juni 2012 (De paarden gekiekt met de Canon Powershot A495, de andere foto’s met de Canon EOS D400, lens 28-200)






