Willy Helmus (77): “Vergreld op dij bale…”
Willy Helmus (Lindestraat, Noordhorn) komt uit een gezin met 6 kinderen, hij is de een na jongste. Willy is geboren in juni 1934 aan het Kerkpad (nu Torenstraat) in Noordhorn. In 1964 trouwt hij met Janna Horneman. Vier kinderen krijgen ze: Hilly, Martje, Wim en Tiemen; het gezin woont achtereenvolgens aan de Oosterweg (2 jaar inwonend bij vrouw Oldenburger), de Noordwijkweg en nu al weer heel wat jaartjes aan de Lindestraat. Willy heeft op verschillende momenten “bij de boer” gewerkt, maar was ook bakkersknecht bij Van der Sluis (Langestraat Noordhorn). Twee periodes heeft hij gevaren (met broer Henk als voorbeeld), daartussen vervulde hij zijn dienstplicht 1½ jaar bij de Vaartuigendienst van de 2e Genie. In 1962 werd Willy wederom “landrot”. Hij ging samen met broer Jaap vee houden aan de Langestraat 40 (boerderijtje gekocht, Jaap Helmus ging er wonen met zijn gezin). Na enige tijd ging Jaap Helmus alleen verder, emigreerde later naar Canada. Willy was nog ongeveer 20 jaar in dienst van de Provincie Groningen, eerst als wegwerker, later als vervangend brugwachter.
Benieuwd naar het hele interview???!! Kijk op www.jeebeetjes.nl of ga naar www.vvzuidhorn.nl en klik op BLAAUW VOOR GROEN!

Het zaterdagelftal van de v.v.Zuidhorn, plm. 1955, met speler Willy Helmus. Er staan nog meer bekenden op deze elftalfoto, vooral ook uit Noordhorn! Wie kent de namen????!!
Eventuele reacties graag naar: JanBlaauw@hetnet.nl of per post naar de Verlengde Oosterweg 33, 9804 RD Noordhorn. Bedankt!
Bovenste foto: ©jan blaauw, 2012
Onderste foto: collectie P.Helmus (Noordhorn)

Jan . Heb in die jaren ook gespeeld bij die club, het 2e was het hoogste. Ik ken de helft.Bovenste rij. Jile Fokkinga Marinus Helmus,Piet Lania op de rechter vleugel en op links Jeen Baron,Jo de Haan,Harm Wonderman en Bijsterveld. en onder 2e van links is Reinder Huizinga