Noordhorn: Jong leven in de hertenkamp! Geboorte: 11 juni 2012

Jong leven in de Noordhorner hertenkamp! De eerste van de drachtige hindes is vandaag bevallen van een gezond ogend damhertje, nog wat wankel op zijn poten en nog niet helemaal schoongelikt, maar wel al nieuwsgierig naar de omringende wereld…. Of ik wat foto’s wil maken…. Graag! Eerst met de 18-55 lens, later de 28-200 opgehaald. Blijft de onrust voor moeder en jong op veilige afstand, uiteindelijk is zo’n geboorte niet niks!

Gunstige weersomstandigheden voor een geboorte in de open lucht, in de schaduw van een loofboom…. Terwijl het jonkie probeert of het op zijn pootjes kan staan, houdt moeder meer dan een oogje in het zeil!

De kersverse moeder vindt dat er onraad dreigt en gaat op pad, het jong blijft even alleen achter. Een loslopende hond krijgt de wacht aangezegd, druipt af… Moe hinde keert terug naar het pasgeboren jong…

Tja…. Zo zit je veilig in de moederbuik, zo sta je onzeker op je pootjes, terwijl mama jouw veiligheid elders vooropstelt…. “Laat me niet alleen…”

Ha, daar is ze al terug! Nee, die laat je niet in de steek! Likkend wordt de band tussen moeder en kind versterkt, en praktisch is het ook….

De hinde is er weer evn bij gaan zitten/liggen, zo’n geboorte gaat je niet in de kouwe kleren zitten…. En het schoonlikken gaat nog wel even door….

Liefdevolle aandacht van een groepje kijklustigen van het eerste uur. Het stemgeluid wordt gedempt, fluisterend worden de bewegingen van moeder en jong gevolgd, en die van de fotograaf….

Toch maar even de Canon voorzien van een andere lens (28-200) om het tafereel dichterbij te halen (en niet onnodig meer overlast te veroorzaken…). Een trotse moeder in beeld, en wat lijkt dat jonkie op haar!!

Ja, de tong van de moeder is een belangrijk hulpmiddel bij de post-natale zorg…..

Mooi hè!! Daar kun je inderdaad toerloos naar kijken! Jong geluk, recht op een hertwaardig bestaan!

En het schoonlikken is nog lang niet afgerond. Het is bovendien een heel concreet bewijs van moederliefde, “op mij kun je rekenen!”

Wacht, er moet nog even weer worden geoefend! Hè, hè, dat valt niet mee…. Maar ja, herten horen tot de nestvlieders, je moet meteen vanaf het prille begin weerbaar zijn , zo snel mogelijk kunnen vluchten….

Een laatste foto van deze serie! We wensen moeder en kind een plezierig bestaan in de Noordhorner hertenkamp! Hertenkampcommissie en talloze meelevenden: gefeliciteerd met deze aanwinst!

©foto’s: jan blaauw, 11 juni 2012

 

Onbekend's avatar

About janbee

Na toename vrije tijd verklaarbare groei van interesse voor geschiedenis. Met name betreft het dan het verleden van mijn woonplaats Noordhorn, een eigenzinnig dorp met een (voor mij nog te ontdekken) schat aan historie.
Dit bericht werd geplaatst in Noordhorn actueel. Bookmark de permalink .

1 Response to Noordhorn: Jong leven in de hertenkamp! Geboorte: 11 juni 2012

  1. Thomassen's avatar Thomassen schreef:

    Prachtig!
    Bedankt voor het delen in de vreugde!

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.