Noordhorn: Annie Hiemstra (1), dochter van Lucas Hiemstra en Jo Ottens (vervolg-2)

Een derde blog over Annie Hiemstra, het dochtertje van timmerman Lucas Hiemstra en zijn vrouw Jo Ottens, dat op 16 juni 1943 verongelukte ter hoogte van de Badweg. Later kregen Lucas en Jo wederom een dochtertje dat eveneens Annie werd genoemd. Van deze ‘2e Annie’ zijn de foto’s afkomstig. Het gezin Hiemstra verhuisde in 1952 naar Roden. Annie (2) woont daar nog, al ruim 15 jaar weduwvrouw (van Geert Schoonbeek). De ouders van Annie zijn al lang geleden overleden.

Annie Hiemstra (1) op jonge leeftijd, begin jaren dertig. Een ‘professionele foto’, met rekwisieten…

Annie Hiemstra (1) als bruidje in een optocht, waarschijnlijk ter gelegenheid van een schoolfeest, midden jaren dertig. De schoolfeesten waren toen (bijna) echte dorpsfeesten! Wie de anderen zijn???! Wie het weet, mag het zeggen! Graag!

 

Uit het poesiealbum van Elleke Kloosterman, met een versje en plaatjes van haar vriendinnetje Annie Hiemstra (1)

 

Een foto van Jo Hiemstra-Ottens, de moeder van Annie, op de fiets in de Langestraat, waarschijnlijk ook in de dertiger jaren. Het molenhuis gedeeltelijk op de achtergrond. Let ook op de panden rechts, waaronder het winkelpand van Betje van Dam. “Jeuden Betje” werd later slachtoffer van de jodenvervolging, het pand werd (direct na de bezettingstijd?) gesloopt, het terrein lag enige tijd braak. Pas later werd hier opnieuw gebouwd, een dubbel woonhuis, geen winkel.

Foto’s: Annie Schoonbeek-Hiemstra (Roden)

Onbekend's avatar

About janbee

Na toename vrije tijd verklaarbare groei van interesse voor geschiedenis. Met name betreft het dan het verleden van mijn woonplaats Noordhorn, een eigenzinnig dorp met een (voor mij nog te ontdekken) schat aan historie.
Dit bericht werd geplaatst in Herinneringen, Noordhorn Toén. Bookmark de permalink .

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.