Geruime tijd geleden was de volgende foto te zien in het maandelijkse orgaan van de handelsvereniging “Fortuna” en de Vereniging Dorpsbelangen Noordhorn, te weten “Noordhorn Nu“. Ook werd de foto op deze weblog gepubliceerd, met een uitsnede waarop een deel van de groep duidelijker was te zien. Welke foto? Déze:

De groep Noordhorners + gasten van elders, in oorlogstijd op stap met de wagen van Bakker, 1943 of 1944
Het uitje in de zomer van 1943 (of 1944) gebeurde met de schoongemaakte en opgetuigde wagen van Aldert Bakker. Bestemming: Paterswolde. Op de voorste rij, derde van rechts, zit Erica Kellenbach (geb.1936). Naast haar Ietje Tempel, nu mevr.Pijpker-Tempel. Daarnaast Frits Kellenbach (geb.1938) met naast hem de even oude Jan Tempel (Kzn). Erica en Frits Kellenbach, zus en broer, waren vanuit Den Haag door hun vader naar Noordhorn gebracht. (Na het bombardement van mei 1940 moesten ze noodgedwongen Rotterdam verruilen voor eerst Scheveningen, later Den Haag). Frisse lucht, betere voeding, andere omgeving.
Door deze foto kwam het contact tot stand met de Kellenbachs (Erica woont in Goor, Frits in Pijnacker). Nu, 66 jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog, waren Erica en Frits terug in Noordhorn, waar ze meer dan 40 jaar niet meer waren geweest. Het verhaal van Erica en Frits Kellenbach is bestemd voor de komende “Noordhorn Nu” (december 2011). Beschouw dit maar als een voorporefje!

Herinneringen ophalen aan de hand van foto's ten huize van Jan Tempel (Kzn). Links Jan Tempel, midden Frits, rechts Erica Kellenbach.

Frits Kellenbach, Jan Tempel en Erica van Enk-Kellenbach in de achtertuin van Jan Tempel. Molen "De Fortuin" op de achtergrond.

Frits en Erica op het pad bij het wit huisje, waar in de oorlogsjaren de familie Jan Tempel woonde. De Kellenbach-kinderen speelden hier vaak, evenals op de boerderij en de landerijen van Schuiringa
Eind november dus het verhaal van de Kellenbach-kinderen in “Noordhorn Nu”! Nog even geduld a.u.b.
(©kleurenfoto’s: jan blaauw, 29 oktober 2011)