Een heel bijzonder afscheid van het schooljaar 2010-2011 voor de kinderen van groep 4 t/m 8 van CBS ’t Kompas in Noordhorn. Als compensatie van de in het water gevallen sportdag gingen de meisjes en de jongens “abseilen” vanaf molen “De Fortuin“. Amateurfotograaf Frans van der Veen stond erbij en keek ernaar:
De opvallende activiteit vond plaats op donderdagmorgen 21 juli jongstleden onder leiding van een echte professional. Molenaar Drewe Schouten had zo zijn bedenkingen, aanvankelijk, maar stemde toe. Het feest kon doorgaan.
Het abseilevenement was geregeld door een van de ouders. Negen meter naar beneden, een echte uitdaging!

Enkele ouders, een bezorgde opa en een paar groenmedewerkers van de gemeente Zuidhorn slaan het spektakel gade. "As dit mor goud komt...."
De indruk bestond dat vooral de Kompasmeisjes enthousiast waren voor het “abseilen” en de jongens qua durf de loef afstaken. (Maar het is maar een indruk….)

Tja, en dan bevind je je zo maar hangend aan touwen tussen hemel en aarde, en gaat zelfs de hele molen draaien....
Volgens de Streekkrant hebben ook enkele leekrachten een Fortuinlijke afdaling gemaakt. Of deze berichten op waarheid berusten? Helaas, hiervan geen beelden….
©foto’s: Frans van der Veen, 21 juli 2011



