Het item over de krentende vrouwen in de druivenkas van Groeneveld leverde nieuwe reacties op. Allereerst die van Thomas Pruim (Grijpskerk):
“Op de foto van de druivenkrenters zie ik volgens mij familie! Mijn vader (Gerrit Pruim, JB) ligt, als ik het goed heb, vooraan. Daarachter op de hurken tweede van links tante Roelie van oom Jans Pol ( Norritsstraat ) en staand links naast de mevrouw op de trap tante Grietje van oom Klaas Visser ( Langestraat ). Helemaal zeker weet ik het niet.”
En er kwam een tweede reactie van Annie Bloemink-Verhoef:
“Ik heb geen idee in welk jaar deze foto is genomen… Wat ik wel weet, is dat mijn moeder ieder jaar ging druivenkrenten. Niet alleen bij Groeneveld ook bij Klaas van Dijk aan de Noordwijkweg. Mijn Opa en Opoe woonden op de hoek Noordwijkweg/Norritstraat. Zoals ze het zelf noemden “het ploatske“. Is dit goed Gronings?.
Mevr. Veenstra op de knieën is meest links op de foto, op de voorste rij in de donkere jurk.”
Wat weten we inmiddels van deze foto?
Volgens Thomas Pruim zou de man liggend op de voorgrond zijn vader kunnen zijn: Gerrit Pruim.
Dan een rij van vijf vrouwen die ‘op hun knieën’ poseren. Helemaal links: Mevr. Veenstra (demoeder van Jantje en Nelleke), rechts ernaast Roelie Pol-Pruim.
Staande twaalf vrouwen en een manspersoon, zijnde waarschijnlijk kweker Groeneveld zelf. In het midden met de donkere jurk Trijn Verhoef-Dijkstra en rechts naast de kweker Trijns moeder Jantje Dijkstra; de vrouw links van de trap zou dan Grietje Visser-Pruim kunnen zijn, de vrouw van Klaas Visser.
Wat ontbreekt: De overige namen en het jaar waarin de foto werd genomen!
Reacties graag naar JanBlaauw@hetnet.nl.
De volgende foto geeft trouwens goed weer waar de kassen van Groeneveld precies lagen, tussen kanaal en Badweg:

