Noordhorn: Nutskleuters jaren vijftig, OLS-leerlingen jaren zeventig…..

Nutskleuters rond voorlezende juf Bakker, begin jaren vijftig in de bewaarschool aan de Achterweg

Een tegenvaller, het aantal reacties op de foto met de (voor)lezende juf van de Nutskleuterschool, omringd door acht aandachtig luisterende kleuters. De foto is waarschijnlijk genomen in de eerste helft van 1951, bij de Nutskleuterschool aan de ‘Achterweg’. Piet Dijk (Den Helder) was een van de weinigen die reageerden. Hij herkende alleen Marga Vennema, links staande, het meisje met de lange vlecht. Marga woonde toen op de boerderij, waarin nu de familie Achterhof woont en kantoor houdt. Later belde ook Dirk Vos, de echtgenoot van Marga. Bij nader inzien, je kijkt vaak vluchtig, hadden hij en zijn vrouw toch ‘de jonge Marga’ ontdekt. De foto is afkomstig van Gé de Grooth-Visser (Anna Paulowna), die zelf rechtsonder op de foto staat, als Geesje Visser. (Inderdaad, dochter van Job en Aaltje). Volgens haar is de juf op de foto juf Bakker (uit Niekerk?). Naast Marga Vennema staat Sijtske Faber (woonde naast dominee Smeding in de Langestraat). Rechts van de juf staat Dineke ten Have (familie van mevrouw Smeding en van de acteur Tjacco van der Made). Rechtsboven? Harry Meerveld van de melkboer. Kunstschilder? Onder van links naar rechts Betty (?) Eggink (zoon van de politie), Jan Tempel (zoon van Jo Tempel), Jan Wegman (woonde op de hoek van de Nieuwstraat/Noorderweg, nu de familie Adema) en Geesje Visser. Gé heeft nog steeds contact met Dineke ten Have, de zus van kunstenaar Tjarko ten Have (in 2003 overleden). Over Tjarko is een prachtig boek verschenen: “Schilder pur sang”, auteur M.Couwenbergh, ISBN 9062166512. (Kijk ook op www.tjarkotenhave.nl). Over de Nutskleuterschool schrijft Gé Visser: “Hier was iedereen gelijk: openbaar, hervormd, gereformeerd, vrijgemaakt, het maakte allemaal niet uit!”

In verband met de naderende reünie (12 juni a.s.!) een OLS-groepsfoto uit het schooljaar 1973-1974. Wie staan er op de foto? Reacties naar jan_b@hetnet.nl of in de bus bij de Verl.Oosterweg 33, 9804RD Noordhorn. En wilt u een duidelijker afdruk? Laat maar weten!

Eerder gepubliceerd in “Noordhorn Nu”, mei 2010. Zevende jaargang, nummer 5. “Noordhorn Nu” is het maandelijkse orgaan van de handelsvereniging “Fortuna” en Vereniging Dorpsbelangen Noordhorn.

Jeugdfoto van de latere kunstenaar Tjarko ten Have, zie bovenstaand bericht! Foto: uit het album van G.de Grooth-Visser)

In kleur, de groep leerlingen van de OLS, met leerkracht, eerste helft jaren zeventig. Wie staan er op de foto???

Onbekend's avatar

About janbee

Na toename vrije tijd verklaarbare groei van interesse voor geschiedenis. Met name betreft het dan het verleden van mijn woonplaats Noordhorn, een eigenzinnig dorp met een (voor mij nog te ontdekken) schat aan historie.
Dit bericht werd geplaatst in Herinneringen, Noordhorn Toén. Bookmark de permalink .

2 Responses to Noordhorn: Nutskleuters jaren vijftig, OLS-leerlingen jaren zeventig…..

  1. klaas van houten's avatar klaas van houten schreef:

    Hallo meester Blaauw,

    Getracht nog wat te herkennen. volgens mij een oude klassenfoto van mijn klas. Denk de volgende personen te herkennen:

    Bovenste rij vlnr: Sieta Bijma, Eppie Schipper, juf Gaal (??), ?, ?

    2e rij vlnr: Richard vd Veen, Chris Notenbomer,?, Heleen Wecke, Klaas van Houten, Egbert Geertsema

    3e rij vlnr: Martin van Agteren, ?, Alle van der Sluis, Gerrit Bakker, Patricia Dull,?, Jan Pol

    Onderste rij vlnr: ?, Hilja Schuringa, Michel Renkema, Imko van Dijk, Frits Feenstra, Abel Wigboldij

    Ga me vast nog even verder buigen over deze foto maar mogelijk dat er al meer oplossingen zijn. Graag tot 12 juni.

    groeten Klaas van Houten

  2. Wietske bijma's avatar Wietske bijma schreef:

    hallo meester blauw
    de juf die op deze foto staat is juf van de velde.
    achter egbert geerstma staat met rode trui fokke hoeksma en daarnaast hannie hiemstra.
    naast marin van achteren staat nonnie arends en naast patricia dull staat jannie bantsema
    onderste rij staat tineke kooistra
    groetjes wietske bijma

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.