Noordhorn: Het PALUNOpersoneel, een deel (?), bij het Zuidhorner gemeentehuis

Een bekende regel: Het een leidt tot het ander…. Simpel, maar waar. Het verhaal van de een, al of niet met foto’s, levert weer een reactie op van iemand anders. Een duidelijk voorbeeld hiervan is het toesturen van de volgende foto door Lena Koop (tegenwoordig Lena Belgraver-Koop, woonachtig in Filsum, Duitsland). Lena is de jongste telg uit de Koop-familie, haar broer Jos leerden we kennen in een vorige blog. (En ‘de ba’liekluiver op de brommer’, dat is inderdaad Lena…):

Het Paluno-personeel, goedgehumeurd verzameld voor het gemeentehuis in Zuidhorn, in 1969, ter gelegenheid van een huwelijksvoltrekking

Lena las het interview met Dirk Vos (“Noordhorn Nu”, maart 2010) en dacht meteen dat deze foto een geschikte zou zijn voor de weblog. Het personeel van tricotagefabriek PALUNO (Palstra/Lunter/Noordhorn) voor het gemeentehuis in Zuidhorn, het oude raadhuis wel te verstaan, aan de Hoofdstraat. De foto is gemaakt in verband met de trouwerij van Hanna Kuiper en Gerrit ??  op 4 juli 1969. De namenlijst van Lena ziet er als volgt uit:
Van links naar recht, bovenste rij: Clazina Bakker, Dirk Vos, Geeske Bouwman
tweede rij: dhr. Lunter, Thea Kazemier, Thea Groeneveld, Ietje Tempel
onderste rij: Lena Koop, Annie Kazemier, Greetje ??? – dhr. Palstra, Wietske van Dijk

Een verrassende foto met directieleden en jeugdig personeel van een toen florerende breifabriek in de oude school aan de Langestraat. Wie heeft nog aanvullingen? Overigens is ‘Paluno‘ ook een typerend (en dankbaar!) onderwerp om uit te werken voor de prille Werkgroep “Noordhorns Verleden”. Opkomst en ondergang van een kenmerkend breibedrijf, een gedegen beschrijving waard!

 

Foto: Lena Belgraver-Koop (Filsum)

Onbekend's avatar

About janbee

Na toename vrije tijd verklaarbare groei van interesse voor geschiedenis. Met name betreft het dan het verleden van mijn woonplaats Noordhorn, een eigenzinnig dorp met een (voor mij nog te ontdekken) schat aan historie.
Dit bericht werd geplaatst in Herinneringen, Noordhorn Toén. Bookmark de permalink .

4 Responses to Noordhorn: Het PALUNOpersoneel, een deel (?), bij het Zuidhorner gemeentehuis

  1. E.Fokkinga's avatar E.Fokkinga schreef:

    Hallo

    Even een reactie wat betreft de foto bij het gemeentehuis.
    Hanna kuiper die heet Johanna Fokkinga en deze is getrouwd met
    Gerrit de Vries.Maar haar roepnaam is Hanna
    Deze reactie is van haar oudste broer.
    Hopende dat u hiermee geholpen bent.

  2. Fam.L.v.d.Velde's avatar Fam.L.v.d.Velde schreef:

    volgens mijn zus Alie(Aaltje Bos, die ook in die tijd bij Paluno werkte) is het Greetje Glas. Woonde volgens mij op de Gast te Zuidhorn.
    Dineke van der Velde – Bos

  3. E.Fokinga's avatar E.Fokinga schreef:

    Hallo

    Even een reactie wat betreft de foto bij het gemeentehuis.
    Hanna Kuiper,heet Johanna Fokkinga en is getrouwd met Gerrit deVries.

  4. sterenborg's avatar sterenborg schreef:

    mijn vader heeft e ook gewerkt hij kwam er te werken toen we uit veendam kwamen met de breimachnes

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.