Noordhorn: Langestraat 17 – fascinerend!

Veel weet ik niet van dit fascinerende pand aan de Langestraat-Zuid. Ooit was de firma Mechielsen er gevestigd. Het landhuis is ontworpen door architect Siekman, die meer woningen in Noord- en Zuidhorn (én omgeving) ontwierp. De huidige bewoners hebben hun bezit een fikse opknapbeurt gegeven. Jaren geleden maakte het nog wel eens een verwaarloosde indruk, daar is nu geen sprake van. De tuin kent bewonderaars en kopschudders. Het geheel fascineert, “huis van Pippi Langkous” zegt mijn gade….

Landhuis aan de Langestraat in de zomerhitte, ontwerp van Siekman.

Landhuis aan de Langestraat in de zomerhitte, ontwerp van Siekman.

Hoe je het ook bekijkt, fascinerend! Ook vanaf de Langestraat, tussen de eiken door!

Hoe je het ook bekijkt, fascinerend! Ook vanaf de Langestraat, tussen de eiken door!

©foto’s: jan blaauw, augustus 2009

Onbekend's avatar

About janbee

Na toename vrije tijd verklaarbare groei van interesse voor geschiedenis. Met name betreft het dan het verleden van mijn woonplaats Noordhorn, een eigenzinnig dorp met een (voor mij nog te ontdekken) schat aan historie.
Dit bericht werd geplaatst in Noordhorn actueel. Bookmark de permalink .

3 Responses to Noordhorn: Langestraat 17 – fascinerend!

  1. Ningo Visser's avatar Ningo Visser schreef:

    Eind jaren `40 begin `50 woonden hier de fam. Hofman. Deze hadden een ook een grondverzetbedrijf, later overgegaan naar de fam. Mechielsen. De fam. Hofman is geëmigreerd naar de VS waar ze zich vestigden in de buurt van Seatlle. Het was en is een groot huis, de ene kant van het huis was verhuurd aan de fam. Geu (ke) Sturing. Sturing was chauffeur bij de fa.Gorter uit Hoogkerk. Geu heeft op één van zijn ritten een Brabantse schone ontmoet en is hiermee getrouwd.

  2. tjeert slagter's avatar tjeert slagter schreef:

    is de fam adema in het vergeetboek geraakt?????????

    tjeert

  3. Geu die ken ik nog wel die liep vroeger bij ons in het Café (Sip van der Veen), en dat hij bij Gorter werkte weet ik ook nog net als veel andere Noordhorners.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.